Umowę na dostawę 11 elektrycznych autobusów podpisało we wtorek wrocławskie MPK z firmą EvoBus Polska. Pierwsze pojazdy marki Mercedes mają trafić od stolicy Dolnego Śląska w czerwcu 2023 r.

Nowe, elektryczne autobusy, mają obsługiwać linię K – prowadzącą z osiedla Gaj na północ Wrocławia. „W wyniku podpisanej umowy firma EvoBus Polska zobowiązana jest również do dostarczenia systemu ładowania pojazdów oraz przeszkolenia pracowników MPK – 25 kierowców i 18 mechaników” – podało we wtorek wrocławskie MPK.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław, podkreślił, że podpisana we wtorek umowa to “kolejny krok w stronę taborowej rewolucji”.

– Na jej owoce poczekamy do czerwca przyszłego roku. Wtedy do Wrocławia przyjadą pierwsze autobusy. Z ogromną radością mogę powiedzieć, że dzięki korzystnej cenie, jaką w przetargu przedstawiła firma EvoBus Polska, będziemy mieli możliwość ogłosić przetarg na dwa kolejne autobusy – powiedział Balawejder.

Zamówione autobusy to przegubowy, elektryczny Mercedes eCitaro G. Pojazd ma 41 miejsc siedzących i 75 stojących. Wartość kontraktu to 45 mln zł. Pieniądze miejski przewoźnik pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej

Skomentuj