Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Wspólnie ku bezpieczeństwu miejskiemu i klimatycznemu

Wspólnie ku bezpieczeństwu miejskiemu i klimatycznemu
jw
18.01.2022, o godz. 12:42
czas czytania: około 2 minut
0

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza oraz Europejskie Forum Bezpieczeństwa Miejskiego (EFUS) - jedyna europejska sieć zajmująca się wsparciem i współpracą między władzami lokalnymi w dziedzinie bezpieczeństwa - podpisały porozumienie o współpracy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Celem podpisanego na początku stycznia br. porozumienia jest stworzenie ram współpracy między skupiającą dwanaście największych polskich miast Unią Metropolii Polskich, a Europejskim Forum Bezpieczeństwa Miejskiego, jako organizacją – przede wszystkim – ekspercką.

Wieloaspektowa współpraca

– Liczymy na wymianę wiedzy i doświadczeń nie tylko w zakresie szeroko rozumianej polityki bezpieczeństwa miejskiego i zapobiegania przestępczości, ale także w zakresie przeciwdziałania takim negatywnym, czy wręcz niepożądanym zjawiskom jak: polaryzacja lokalnych społeczności, dyskryminacja, brutalny ekstremizm, czy mowa nienawiści. Nasza współpraca obejmować będzie także zagadnienia związane z szerzej rozumianym bezpieczeństwem, w szczególności klimatycznym. Łagodzenie skutków i wpływu zmian klimatu na życie w miastach staje się bowiem, w ostatnim czasie, ważnym tematem dla społeczności lokalnych – mówi Tomasz Fiołek, dyrektor biura Unii Metropolii Polskich.

Nie tylko wymiana informacji

Jak wynika z treści podpisanego porozumienia, współpraca pomiędzy UMP a EFUS zakłada nie tylko regularną wymianę informacji na temat ich działań, projektów, planów i możliwości interakcji, a także współpracy z innymi podmiotami w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa miejskiego.

Współdziałanie ma także polegać na włączaniu Miast Unii Metropolii Polskich w prace nad określaniem priorytetów i rozwiązywaniem problemów związanych z bezpieczeństwem klimatycznym oraz w zakresie poprawy bezpieczeństwa i spójności społecznej. W tym celu EFUS i UPM będą współdziałać w celu ułatwienia aktywnego zaangażowania polskich miast w bieżące działania w ramach struktury EFUS (np. Grupy Robocze, konferencje internetowe, wydarzenia osobiste, projekty i inne odpowiednie inicjatywy).

Link do porozumienia znajduje się TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

wewo ad2

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023