Volkswagen Poznań oraz wszystkie zakłady produkcyjne tego koncernu w Polsce są już zasilane zieloną energią – podała spółka. Nowym dostawcą energii jest Polenergia Obrót SA.

Wolumen energii elektrycznej będący przedmiotem umowy wynosi 1,2 TWh. Energia dostarczana przez Polenergię Obrót do wszystkich polskich spółek Grupy Volkswagen jest pozyskiwana wyłącznie z siły wiatru – spółka jest właścicielem ośmiu farm wiatrowych zlokalizowanych na terenie Polski.

Polenergia będzie dostarczać zieloną energię elektryczną zakładom produkcyjnym koncernu w Polsce przez najbliższe trzy lata. Zielona energia popłynie do zakładów produkcyjnych Volkswagen Poznań oraz do dystrybutora nowych samochodów – Volkswagen Group Polska. Ponadto umową objęte zostały pozostałe zakłady koncernu Volkswagen zlokalizowane w Polsce: Volkswagen Motor Polska (Polkowice), SITECH (Polkowice, Głogów), Scania Production (Słupsk) i MAN Truck&BUS (Niepołomice).

Od 2018 r. wyłącznie ze źródeł odnawialnych pochodzi energia elektryczna niezbędna do produkcji samochodów w Poznaniu, a od 2019 r. – we Wrześni i w poznańskiej odlewni. W ciągu minionych 10 lat spółka zredukowała emisję CO2 do atmosfery o niemal 83 proc., to jest o ok. 100 tys. ton. Do 2050 r. koncern zamierza stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Czytaj więcej

Skomentuj