Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Ścieki są największą niewykorzystaną kategorią odpadów, których wielkość dorównuje wszystkim kategoriom odpadów stałych razem wziętych. Z uwagi na duże zużycie energii
w branży wodociągowej coraz częściej przekonujemy się, że oczyszczalnie ścieków odzyskują znaczną część energii z alternatywnych źródeł.

3. Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan odbędzie się
w Ustce w dniach 22-24 października 2019 r. Kolejny raz będziemy mieli okazję posłuchać o dobrych przykładach efektywności energetycznej m.in. wykorzystaniu osadów, pozyskiwaniu biogazu, elektrowniach fotowoltaicznych, pompach ciepła czy sposobach magazynowania energii. Nie zapomnimy również o doradztwie, audytach, białych certyfikatach i dofinansowaniach.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń zarówno w teorii jak i w praktyce. Wyjazd studyjny odbędzie się do Oczyszczalni Ścieków w Słupsku. Obecnie oczyszczalnia jest w 65% samowystarczalna energetycznie, a w planach jest budowa dwóch kolejnych agregatów, które znacznie podwyższą produkcję energii. Dodatkowe atrakcje i kolacje branżowe będą sprzyjać integracji, a nadmorska lokalizacja sprawi, że uczestnicy wyjdą z konferencji nie tylko z dużą dawką wiedzy, ale także zrelaksowani pobytem nad morzem.

Miejsce

Słupsk

Organizator

Abrys
Telefon:
616558100
Email:
biuro@abrys.pl

Partnerzy wydarzenia

Wodociągi i Kanalizacja