Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Wprowadzenie od 1 kwietnia 2018 Ogólnopolskiego Systemu Segregacji Odpadów, zainicjowało potrzebę wymiany doświadczeń przez praktyków. Gdańska Fundacja Wody pod patronatem merytorycznym Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku podjęła się organizacji I Samorządowego Forum Gospodarki Odpadami.

Tematem wiodącym tegorocznego Forum, które w założeniu rozpoczyna cykl dorocznych spotkań, będzie ogólnopolski system segregacji odpadów w praktyce samorządów. Omówione zostaną m.in. kwestie związane z gospodarką odpadami w obszarze gmin, in-house w gminach, ogólnopolskim systemem segregacji, poziomami odzysku surowców oraz idea circular economy.

Forum zostanie zrealizowane jako dwudniowe szkolenie, w dniach 4 – 5 czerwca 2018 roku. Na pierwszy dzień zaplanowano wystąpienia specjalistów, omawiające aktualne przepisy dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi oraz doświadczenia i praktyki. Na drugi dzień – dwie równolegle przebiegające wizyty studyjne: w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku i na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych w Gdańsku.

Dodatkowymi elementami promującymi Miasto Gdańsk będą: wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, spacer po Głównym Mieście w Gdańsku oraz wejście na Zbiornik Wodny Kazimierz w Gdańsku – Sobieszewie.

Szczegóły

Kategoria
GOSPODARKA ODPADAMI
Start:
4 czerwca 2018
Koniec:
5 czerwca 2018
Strona internetowa:
http://gfw.pl/szkolenia/i-samorzadowe-forum-odpadowe/

Miejsce

Gdańsk

Organizator

Gdańska Fundacja Wody
Telefon:
+48 605-475- 509
Email:
joanna.p@gfw.pl
Strona internetowa:
http://gfw.pl/szkolenia/i-samorzadowe-forum-odpadowe/

Partnerzy wydarzenia

Energia i Recykling