Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

„Wiosna, wiosna, ach to Ty”! 12 i 13 maja od 10.00 do 17.00 odbędzie się kiermasz „Zielony Poznań” przed Palmiarnią Poznańską. Zapraszamy wszystkich sympatyków ogrodnictwa i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Impreza, wzorem roku ubiegłego, nabierze mocy warsztatowej i pokazowej dzięki połączeniu sił z różnych Instytucji. Podczas majowego kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w rośliny na balkon i do ogrodu prosto od plantatorów, a także nawozy i akcesoria ogrodnicze. Nowością będzie szkółka RosaĆwik, która w swoim asortymencie posiada
ponad 400 odmian, zajmująca się rozmnażaniem najnowszych odmian róż licencjonowanych, Bogdan Królik ze swoją produkcją roślin cebulowych oraz kwiatów ciętych. Porady w zakresie urządzania ogrodów przydomowych będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Na mieszkańców miasta Poznania czeka moc atrakcji: pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego, warsztaty z ogrodolecznictwa prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, animacje dla dzieci, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin z Poznańskiego Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum-Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań, Pilotażowe Stoisko Palmiarni Poznańskiej „Przyjdź-wymień-zabierz roślinę” oraz Stoisko Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie Studenci będą udzielać porad w zakresie Analizy Składu Ciała oraz przygotują drobny poczęstunek w postaci Fit przekąsek.

Więcej informacji oraz program imprezy podamy już wkrótce na stronie www.poznan.pl

Szczegóły

Kategoria
ZIELEŃ MIEJSKA
Start:
12 maja 2018 , 10:00
Koniec:
13 maja 2018 , 17:00
Strona internetowa:
www.poznan.pl

Miejsce

Poznań

Organizator

Urząd Miasta Poznania
Telefon:
61 878 5049
Email:
ewelina_murzydlo@um.poznan.pl
Strona internetowa:
www.poznan.pl

Partnerzy wydarzenia

Zieleń Miejska