Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Czy Polska planuje wprowadzać zmiany w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego? Jakie są zagraniczne standardy i dobre praktyki cyrkularnej transformacji? Okazją do odpowiedzi na te pytania jest konferencja Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym – podsumowanie projektu oto-GOZ”. Odbędzie się ona 22 listopada 2021 w formie interaktywnego spotkania online.

Konferencja zamyka trzyletni rządowy projekt OTO-GOZ realizowany w ramach programu GOSPOSTRATEG. Celem projektu było opracowanie systemu wskaźników pomiarowych, umożliwiających ocenę postępu w transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Monitorował on również wpływ gospodarki cyrkularnej na rozwój społeczno-ekonomiczny na poziomie regionów oraz narodowym. Projekt realizowany jest przez konsorcjum, którego liderem jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a pozostali partnerzy to Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Główny Urząd Statystyczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

W agendzie m.in. międzyresortowy panel z udziałem przedstawicieli ministerstw kluczowych dla wdrożenia GOZ w Polsce, sesja poświęcona miastom i regionom oraz prezentacje najciekawszych polskich rozwiązań cyrkularnych. Tematem panelu podsumowującego wydarzenie będzie w dyskusja na temat gotowości polskiego społeczeństwa na szerokie wprowadzenie rozwiązań cyrkularnych dla konsumentów. Podczas konferencji głos zabiorą również przedstawiciele nauki i biznesu zarówno z Polski jak i z zagranicy, to okazja do wysłuchania prelegentów z Oxford University, Politechniki Łódzkiej, Systemiq, Catalyze Group oraz Circle Economy.

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Data:
22 listopada 2021
Strona internetowa:
https://hopin.com/events/wspolnie-dla-gospodarki-o-obiegu-zamknietym

Miejsce

ONLINE

Organizator

Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny