Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Ważne wydarzenie na temat recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czy poziom cen na rynku ZSEE w Polsce zapewnia prawidłowe działanie systemu? Jakie wnioski płyną po pierwszym roku funkcjonowania nowego systemu audytów recyklerów? Czy doczekamy się wdrożenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta? To tylko niektóre pytania, na jakie będą  próbowali odpowiedzieć eksperci podczas 14. Konferencji Recykling sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbędzie się ona w dniach 9-10 maja br. w Warszawie.

Pierwszego dnia konferencji organizatorzy zaplanowali 2 sesje, których tematami wiodącymi będą: prawo polskie i europejskie, minimalne ceny za recykling, kontrole i monitoring u recyklerów oraz otoczenie rynkowe, innowacje i audyty. Ważnym tematem będzie z pewnością omówienie propozycji rozwiązań związanych z wprowadzeniem ROP. Pierwsza sesja zakończy się ciekawym panelem dyskusyjnym: Ekologia i ekonomia – czy dadzą się pogodzić na rynku ZSEE?, w którym wezmą udział reprezentanci różnych stron zainteresowanych tematem. Nowością tej konferencji będzie jednak drugi panel w formie ringu, na zakończenie pierwszego dnia, w którym po raz pierwszy w otwartej dyskusji spotkają się główni interesariusze tego rynku, nierzadko o mocno przeciwstawnych poglądach. „Naprzeciw siebie usiądą przedstawiciele producentów, organizacji odzysku i przetwarzających odpady. Pomyślimy, w jakim kierunku rynek ZSEE powinien się rozwijać i jak uniknąć problemów z szarą strefą, a jak wspólnie inwestować w mądrą edukację” – zachęca Wojciech Konecki, dyrektor generalny Związku Pracodawców AGD APPLiA Polska, wieloletniego współorganizatora konferencji.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy przemieszczą się na największe targi elektroniczne w Polsce Electronics Show Warsaw Expo. Organizatorzy przewidzieli czas wolny, podczas którego uczestnicy mogą zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami elektroniki użytkowej. Tego dnia APPLiA zaprasza na debatę na targach, podczas której zostaną omówione takie zagadnienia jak: efektywność energetyczna, gospodarka obiegu zamkniętego na rynku  ZSEE czy przemysł 4.0.

Warszawska konferencja Abrys i APPLiA to coroczne, największe w branży ZSEE spotkanie przedsiębiorców, ekspertów, polityków i okazja do wymiany poglądów i przedstawienia swoich stanowisk. Tegoroczna odświeżona formuła wydarzenia powinna temu sprzyjać jeszcze bardziej. W konferencji zapowiedzieli swój udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Miejsce

Warszawa

Organizator

Abrys
Telefon:
616558100
Email:
biuro@abrys.pl