Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji dotyczącej budowania energetyki społecznej, pt. „Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu”. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca br. w Centrum Prasowym Newserii, ul. Chmielna 73 w Warszawie.

Odnawialne źródła energii, w połączeniu z efektywnością i zarządzaniem energią przez obywateli, są sprawdzoną i skuteczną odpowiedzią na zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa i transformacji energetycznej, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji geopolitycznej.
Konferencja ma na celu pobudzenie dyskusji i przybliżenie tych zagadnień każdemu zainteresowanemu tematyką energetyki obywatelskiej.

Organizatorzy zapraszają przedstawicieli Komisji Europejskiej, Parlamentu, rządu, samorządów, naukowców i organizacje społeczne.

Chęć udziału w konferencji wyraził Pan Mark Brzeziński, Ambasador USA w Polsce
oraz Pani Marzena Guz-Vetter, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Program konferencji obejmuje:

  • Dyskusję panelową o perspektywach rozwoju demokracji energetycznej w Polsce, z udziałem polityczek/polityków zaangażowanych w ochronę klimatu i bezpieczeństwo energetycznego
  • Sesję o doświadczeniach europejskich wspólnot energetycznych, z udziałem przedstawiciela organizacji REScoop oraz członków wybranych wspólnot, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Portugalii;
  • Sesję o obecnych regulacjach i barierach prawnych dotyczących wspólnot energetycznych w Polsce w kontekście regulacji Unii Europejskiej.

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Data:
2 czerwca 2022
Strona internetowa:
https://wiecejnizenergia.pl/wydarzenie/sila-wspolnoty-czyli-demokracja-energetyczna-w-czasach-kryzysu/

Miejsce

Warszawa

Organizator

Polska Zielona Sieć

Partnerzy wydarzenia

Portal Komunalny
Energia i Recykling