Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Zbliża się kolejna, trzecia już edycja konferencji STORMWATER POLAND. Przedstawiając Państwu tematykę tego wydarzenia, chcielibyśmy już dziś zachęcić Państwa do wpisania jego terminu w Państwa terminarze spotkań.

Przewodnia myśl konferencji STORMWATER POLAND 2019, odbywającej się w dniach 11-13 marca 2019 roku w Gdańsku, zawiera się w haśle: „Zrównoważone zarządzanie wodami opadowymi”.

Uwzględniając Państwa opinie, jak również obserwując postępującą w Polsce rozbudowę i modernizację systemów odwodnienia, jesteśmy głęboko przekonani, że najważniejszym wyzwaniem staje się zarządzanie systemami wód opadowych. Docierają do nas sygnały, że władze samorządowe w wielu miejscach w Polsce widzą pilną potrzebę wdrożenia realnego, systemowego zarządzania deszczówką w miejsce praktykowanej eksploatacji awaryjnej.

Mówiąc zarządzanie, nie zawężamy się do aspektów technicznych. Doceniamy niepodważalne znaczenie kwalifikacji kadry menadżerskiej, coraz częstsze stosowanie nowoczesnych narzędzi cyfrowych, implementację wypracowanych standardów oraz zagwarantowanie trwałych źródeł finansowania. Widzimy konieczność wdrożenia mechanizmów premiujących retencję. Zarządzanie postrzegamy przy tym nierozłącznie z przymiotem zrównoważenia. Źródłem takiego podejścia jest przekonanie, że zarządzanie może być skuteczne wyłącznie wówczas, gdy jest zgodne z naturą, wykorzystując potencjał zielono-niebieskich rozwiązań oraz gdy jego strategiczne priorytety wpisują się w wizję i plany urbanistów, kreujących oblicze naszych miast.

Serdecznie zapraszamy do udziału w STORMWATER POLAND 2019 w dniach 11-13 marca 2019
w Gdańsku!

Szczegóły

Kategoria
WODA I ŚCIEKI
Start:
11 marca 2019
Koniec:
13 marca 2019
Strona internetowa:
https://stormwater.retencja.pl/

Miejsce

Gdańsk

Organizator

RETENCJAPL Sp. z o.o.

Partnerzy wydarzenia

Wodociągi i Kanalizacja