Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Już 21 maja redakcja miesięcznika “Zieleń Miejska” zaprasza na webinarium poświęcone zieleni miejskiej w kontekście zmian klimatu i suszy.

Podczas spotkania on-line uczestnicy wydarzenia dowiedzą się między innymi:

  • Jak wyznaczać obszary wrażliwe na susze i fale upałów w przestrzeni miast? Tematykę przybliżą Jolanta Dąbrowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Katarzyna Pędziwiatr z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu [partnerem wystąpienia jest firma Sweco Polska].
  • Na czym polega koncepcja miasta gąbki? Działania podejmowane w tym zakresie w Łodzi omówi Aleksandra Sztuka – Tulińska, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska w Departamencie Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.
  • Czy kieszonkowy park retencyjny może być receptą na miejską suszę? O realizowanych projektach związanych z retencją opowie Joanna Rayss z Zieleniarium Rayss Group.
  • Jakie rozwiązania z zakresu zielono-błękitnej infrastruktury stosowane są w Katowicach To pytanie na które poszukamy odpowiedzi wraz z Magdaleną Bielą, zastępcą dyrektora w Zakładzie Zieleni Miejskiej w Katowicach.
  • W jaki sposób dostosować sieć kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych? Przykład Bydgoszczy zaprezentuje mgr inż. Stanisław Drzewiecki, Prezes Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Sp. z o.o.
  • Jak technologia Hydrobox pomaga w utrzymaniu zieleni miejskiej w czasie suszy? Zaprezentuje Dr hab. Krzysztof Lejcuś, Kierownik projektu Hydrobox 2.0 [partnerem wystąpienia jest Hydrobox]
  • Na czym polega łatwe i skuteczne zarządzanie wodą opadową z Leca® Keramzytem Wyjaśni Arkadiusz Jóźwik, Leca® Keramzyt [partnerem wystąpienia jest firma Leca
  • Jakie są nowe, topowe odmiany róż okrywowych o doskonałej odporności na suszę? Na to pytanie odpowie Tomasz Uszyński, Przedstawiciel handlowy w szkółce roślin Boot & Hortorus [partnerem wystąpienia jest Boot & Hortorus sp z oo ]

Dla pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni, zarządów dróg, pracowników parków, pracowników administracji państwowej, szkół i uczelni udział w webinarium jest bezpłatny.

Szczegóły wydarzenia i formularz rejestracji na stronie: Zieleń miejska w czasie suszy

Szczegóły

Kategoria
ZIELEŃ MIEJSKA
Data:
21 maja 2021
Strona internetowa:
https://susza.zielen.abrys.pl/

Miejsce

ONLINE

Organizator

miesięcznik “Zieleń Miejska”

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny
Zieleń Miejska