Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Już 8 września o godzinie 11:00 w Concordia Design Wrocław w ramach Kongresu WODA – MIASTO – JAKOŚĆ ŻYCIA 2021 oraz Open Eyes Economy on Tour odbędzie się konferencja „Gospodarowanie wodą – wyzwania dla Polski”. W wydarzeniu transmitowanym na platformie Live OEES, wezmą udział eksperci w zakresie gospodarki wodnej. Podczas obrad zostaną poruszone tematy związane z redukcją ryzyka suszy i powodzi, gospodarowaniem wodą w mieście i na wsi oraz polityką wodną w Polsce.

Wśród specjalistów biorących udział w dyskusji „Gospodarowanie wodą – wyzwania dla Polski” znajdą się m.in. osoby, które w ubiegłym roku przygotowywały Raport oraz Alerty Wodne – dokumenty przedstawiające wnikliwą analizę problemów wodnych w Polsce – które powstały z inicjatywy think tanku Open Eyes Economy.

Debata zostanie podzielona na trzy główne sesje dotyczące walki z zagrożeniem suszami i powodziami oraz problematyki gospodarowania zasobami wodnymi w miastach i wsiach. W trzeciej części zostaną przybliżone programy i polityka wsparcia dla polskich samorządów. Do dyskusji przy okrągłym stole zostali zaproszeni przedstawiciele wielu środowisk, w tym m.in. prof. dr hab. Zbigniew Kundzewicz z Polskiej Akademii Nauk, dr hab. inż. arch. Anna Januchta-Szostak z Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, Piotr Nieznański – Doradca Zarządu ds. Środowiskowych, WWF Polska, prof. dr hab. Jerzy Hausner – Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Krzysztof Kutek – Arcadis Polska, prof. dr hab. inż. Janusz Zaleski – ekspert w zakresie gospodarki wodnej i polityki regionalnej.

Dyskusję można obejrzeć online za pośrednictwem specjalnej platformy streamingowej Live OEES, obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem: https://live.oees.pl/

Szczegóły

Kategoria
WODA I ŚCIEKI
Data:
8 września 2021

Organizator

Open Eyes Economy