Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Rok 2020 był przełomem dla branży energetyki słonecznej w Polsce. Mimo że wybuch pandemii wiązał się ze sporymi zawirowaniami, rynek fotowoltaiki osiągnął liczne rekordy i rozwinął się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE, co zapewniło Polsce czwarte miejsce wśród najszybciej rozwijających się rynków w Europie.

We wrześniu 2020 roku Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, przy udziale całego sektora podpisało z Ministerstwem Klimatu List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz rozwoju przemysłu PV. To pierwsze tego typu porozumienie w krajach Unii Europejskiej. Celem Listu było zapewnienie dynamicznego rozwoju sektora fotowoltaiki w Polsce, oraz wzmocnienie krajowych korzyści energetycznych, środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. Działając w zaufaniu do polityki energetycznej i wsparcia Ministerstwa Klimatu, branża fotowoltaiczna notuje obecnie najszybszy przyrost mocy w energetyce odnawialnej w Polsce.

Branżę Fotowoltaiki cechują wysoka innowacyjność, duże tempo rozwoju i zmienne warunki biznesowe. W ślad za tym stoją potrzeby zdobywania wiedzy, śledzenie trendów, nawiązywanie nowych kontaktów oraz integracja sektora.

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zaprasza Państwa na II Kongres Energetyki Słonecznej w dniach 8-9 września 2021 roku. Dwa dni merytorycznych wystąpień ekspertów, przestrzeń targowa oraz bankiet będzie wspaniałą okazją, aby wspólnie celebrować sukcesy energetyki słonecznej. Po ponad roku licznych wyzwań i mobilizujących doświadczeń, spotkajmy się w pięknych wnętrzach i ogrodach hotelu Holiday Inn w Warszawie – Józefowie.

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Start:
8 września 2021
Koniec:
9 września 2021
Strona internetowa:
https://kongrespv.pl/

Miejsce

Warszawa

Organizator

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki

Partnerzy wydarzenia

Portal Komunalny
Wodociągi i Kanalizacja
Energia i Recykling