Już wkrótce więcej ławek i koszy pojawi się w Placu Grunwaldzkim w Gorzowie. Ławek przybędzie także w parku przy szpitalu przy ul. Walczaka oraz koło fontanny w Parku Górczyńskim.

Park 750-lecia rozbudowany zostanie o zjazd linowy dla dzieci i ogrodzenie części zabawowej dla najmłodszych. – Przeanalizujemy ponadto sytuację na miejskich placach zabaw, m.in. w parku przy ul. Wawrzyniaka i Orląt Lwowskich pod kątem tego, w jakie elementy mogłyby być one doposażone – mówi Dawid Smoliński z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta.

W Parku 750-lecia powstaną nowe alejki, a w Parku Górczyńskim zostaną utwardzone już istniejące. W tym roku duża zmiana czeka też Plac Grunwaldzki. W połowie lipca zostanie ogłoszony przetarg na budowę fontanny. Jeśli procedura przetargowa przebiegnie bez zakłóceń, fontanna powinna stanąć do końca października.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

Wydział gospodarki komunalnej przygotowuje się do sporządzenia dokumentacji projektowej rewitalizacji skweru przy zabytkowym murze przy ul. Jagiełły – planowana jest wymiana nawierzchni jezdni i ciągów pieszych, podświetlenie murów, wymiana słupów i opraw oświetleniowych, modernizacja fontanny na skwerze koło banku oraz rewitalizacja istniejącej zieleni z wykonaniem nowych nasadzeń. Szykowany jest też projekt remontu ścieżek w Parku Kopernika.

Miasto rozpocznie w tym roku rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej. Jesienią, na 3-hektarowym terenie od strony parkingu koło Parku Słowiańskiego, zostanie przeprowadzona niwelacja terenu pod urządzenie nowych kwater grzebalnych i budowę alejek cmentarnych oraz boksów śmietnikowych. – To najpilniejsze działanie – mówi Agnieszka Kuźba, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej. – Równolegle przygotowujemy się do zagospodarowania na potrzeby cmentarza 30 hektarów terenów popoligonowych. Pochówki w tym miejscu będą mogły być przeprowadzane po wyczerpaniu się działki przy Parku Słowiańskim, tj. za około sześć lat.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj