XVI Forum Miejska Sztuka Ogrodowa o standardach, ekosystemach i roli nauczyciela

XVI Forum Miejska Sztuka Ogrodowa o standardach, ekosystemach i roli nauczyciela
R.G.
17.11.2022, o godz. 14:12
czas czytania: około 2 minut
0

Trwa XVI Forum Miejska Sztuka Ogrodowa – Ekologia Miasta organizowane przez Miesięcznik Zieleń Miejska i Wydawnictwo ABRYS, we współpracy z Grupą MTP, w ramach Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury GARDENIA w Poznaniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Relację z pierwszej części wydarzenia można zobaczyć tutaj: XVI Forum Miejska Sztuka Ogrodowa z ekologią w sercu

Kolejnym zagadnieniem omawianym podczas dzisiejszego Forum było: Zintegrowane projektowanie oraz gospodarowanie zielenią w miastach, o którym mówiła kolejna prelegentka, czyli Agnieszka Barszczewska-Woszczyk z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

– Działania na rzecz poprawy warunków życia i funkcjonowania miast powinny uwzględniać zarówno potrzeby ich mieszkańców, jak i charakterystyki konkretnych obszarów, koniecznie z uwzględnieniem walorów i cech projektowanej zieleni – wyjaśniała Agnieszka Barszczewska-Woszczyk z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. – Wszystko to powinno zaowocować efektem w postaci korzystnej synergii wszystkich składników miast.

Precyzyjnie i przystępnie o standardach

W problematykę dotyczącą standardów utrzymania terenów zieleni w mieście wprowadzili uczestników Forum następni Prelegenci, czyli: Łukasz Pawlik, Zastępca Dyrektora ds. zieleni Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i Monika Pec-Święcicka, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

– Potrzeba opracowania standów w zakresie utrzymania zieleni w miastach wynika z konieczności dysponowania metodami optymalnego wykorzystania dostępnych nam potencjałów – wyjaśniał Łukasz Pawlik, Zastępca Dyrektora ds. zieleni Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. – I dlatego zajęliśmy się przygotowaniem tego rodzaju materiałów. Nad zebranymi przez nas standardami pracowało wielu fachowców dysponujących szeroką, a zarazem fachową wiedzą. A efektem tych działań są precyzyjne, a jednocześnie przystępnie przekazane zestawy reguł i metod pracy.

Ekologia, place zabaw i nauczyciele

O ekologicznych aspektach korzystania z placów zabaw mówił następny Prelegent – Łukasz Szymborski, Dyrektor techniczno-Handlowy firmy EDUCARIUM Place zabaw – przedstawiciel Partnera Strategicznego XVI Forum Miejska Sztuka Ogrodowa – Ekologia Miasta

A równie barwnie o roli nauczyciela bliskiego przyrodzie mówili: Dawid Masło, edukator Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i Magdalena Goczał, pracownik zespołu „Kraków w Zieleni” Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Natomiast z zagadnieniami dotyczącymi Komunikacji ekologicznej i odpowiedzialności samorządów za greenwashing zapoznała uczestników XVI Forum następna Prelegentka – Klaudia Beker, rzeczniczka prasowa w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024