14 października w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się XVI Wielkopolskie Forum Ekologiczne.

Tematem przewodnim Forum będzie kwestia oszczędzania energii, która ma znaczący wpływ na zmiany klimatu. Prelegenci przybliżą kwestie produkcji prądu i ciepła z energii słonecznej, termomodernizacji budynków, efektywnego korzystania ze sprzętów elektrycznych pozwalające nie tylko na realne obniżenie wysokości rachunków.

Celem Debaty podsumowującej Wielkopolskie Forum Ekologiczne jest wymiana poglądów i opinii uczestników spotkania. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na zagrożenia, a także chcą kształtować proekologiczną motywację w działaniach władz, przedsiębiorców, organizacji oraz mieszkańców – jaka jest konieczna do poprawy stanu środowiska.

Założeniem organizatorów jest zwiększenie świadomości na temat konieczności szanowania zasobów energetycznych. Wskazanie nie tylko korzyści środowiskowych, ale również zysku ekonomicznego płynącego z tego typu działań.

Wielkopolskie Forum Ekologiczne jest cyklicznym spotkaniem poruszającym problemy związane z ochroną środowiska oraz prezentujące najważniejsze działania w zakresie ochrony środowiska w Wielkopolsce. Na obrady zaproszeni zostaną przedstawiciele samorządów terytorialnych, pozarządowych organizacji ekologicznych, Rad Osiedli, posłowie, senatorzy, mieszkańcy Poznania, pracownicy, uczniowie, studenci szkół i uczelni z Wielkopolski oraz przedstawiciele mediów. 

Organizatorem Forum jest firma Abrys z Poznania.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj