5 czerwca na ulicy Mostowej odbył się wielki festyn z okazji obchodów III Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska. Bydgoszczanie mogli wziąć udział w licznych konkursach m.in. zgniataniu butelek plastikowych na czas oraz malowaniu wielkoformatowych plakatów.

O godz. 13:00, na scenie obok spichrzy, prezydenci Bydgoszczy i Torunia, Konstanty Dombrowicz i Michał Zaleski, oraz Krzysztof Masiuk prezes Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali preumowę, która umożliwi kontynuację starań o dofinansowanie przez Unię Europejską budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. – Ta inwestycja jest niezwykle ważna zarówno dla Bydgoszczy jak i dla Torunia. Ogromie się cieszę, że kolejny krok na drodze ekologicznego unieszkodliwiana odpadów mamy już za sobą – powiedział podczas uroczystości prezydent Dombrowicz.

Równolegle proekologiczne dyskusje toczyły się w sali sesyjnej ratusza. Podczas XVII Forum Ochrony Środowiska, młodzież wygłosiła referaty na temat odnawialnych źródeł energii. Z kolei podczas panelu dyskusyjnego bydgoszczanie przedstawili swoje pomysły na unieszkodliwianie odpadów komunalnych.

W sobotę, 6 czerwca, ulicami Bydgoszczy przeszła „parada recyklingu”, czyli barwny korowód pojazdów oczyszczających miasto. Dodatkowo tego dnia rady osiedli, Leśne, Bartodzieje, Jachcice, Łęgnowo, Górzyskowo i Okole oraz Wilczak-Jary, zorganizowały festyny, podczas których prowadzona była zbiórka odpadów. Talony, które były wydawane podczas zbiórki (przykładowo: 10 aluminiowych puszek to talon o wartości 2 zł), upoważniały do otrzymania roślin. Osoby, które nie zdążyły wymienić talonów na sadzonki podczas trwania imprezy, będą to mogły zrobić do 10 czerwca w określonych sklepach ogrodniczych na terenie miasta.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj