Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zakaz używania dmuchaw w mieście

Zakaz używania dmuchaw w mieście
jw
11.03.2020, o godz. 13:07
czas czytania: około 1 minuty
0

W trosce o środowisko i w celu ograniczenia hałasu w mieście – tak argumentuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania dmuchaw w Warszawie, jej prezydent – Rafał Trzaskowski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Stosowanie dmuchaw w mieście od dawna było krytykowane – zarówno ze względu na generowany przez nie hałas, jak i na przyczynianie się do zanieczyszczania środowiska.

Stąd też prezydent Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie w sprawie zakazu stosowania dmuchaw do sprzątania liści na terenach Warszawy.

Zapisy zarządzenia wykluczają z przetargów na sprzątanie miejskich nieruchomości podmioty stosujące dmuchawy. Dodatkowo, w umowach mają znaleźć się klauzule o naliczaniu kary w wysokości 4 tys. zł za ich stosowanie.

Przepisy dotyczą jedynie terenów miejskich. Nie ogranicza się więc ich użytkowania przez spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty i prywatnych właścicieli, którzy wciąż mogą z nich korzystać.

– Ważny dzień dla ochrony środowiska w Warszawie. (…) Oczywiście przepisy dotyczą jedynie terenów miejskich, ale to krok w dobrym kierunku – skomentowało stowarzyszenie “Dla Pragi”.

Zielone przystanki pojawią się w kolejnym mieście

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024