Jeszcze tylko miesiąc potrwa akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie pod hasłem: „Zapłać mniej za kanalizację”. Mieszkańcy, którzy zdecydują się skorzystać z przygotowanej przez Spółkę promocji mogą liczyć na zwolnienie z opłat administracyjnych pobieranych przez MPWiK. Jest to kwota wynosząca blisko 160 zł.

Akcja „Zapłać mniej za kanalizację” rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Przez pół roku, czyli do końca marca 2009 r., osoby starające się o przyłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej zostaną zwolnione z opłat administracyjnych. Chodzi przede wszystkim o nie pobieranie opłat z tytułu uzgodnienia dokumentacji technicznej projektu przyłącza kanalizacyjnego (45,40 zł) oraz nie pobieranie opłat za odbiór przyłącza kanalizacyjnego (112,10 zł). W sumie jest to kwota 157,50 zł.

– Założeniem akcji jest wzbudzenie ekologicznej świadomości i odpowiedzialności za najbliższe środowisko naturalne oraz przekonanie mieszkańców, że budowana kanalizacja tworzona jest właśnie na ich użytek – wyjaśnia prezes Natonek.

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców, jednostek gospodarczych, przedsiębiorców, instytucji, którzy mają techniczną możliwość korzystania z miejskiej sieci kanalizacyjnej, lecz do tej pory nie wypełniły tego ustawowego obowiązku. Podstawą do skorzystania z opłat promocyjnych jest także wykonanie przyłącza kanalizacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj