Każdego roku drzewa pochłaniają około dziewięciu miliardów ton dwutlenku węgla. Weź udział w nowej inicjatywie Komisji Europejskiej „Zasadź drzewo“ i podejmij walkę ze zmianami klimatycznymi!

Ten symboliczny gest ma pomóc w podnoszeniu świadomości dotyczącej zmian klimatycznych na Ziemi, jak również pokazać, co każdy z nas może zrobić, aby chronić środowisko.

Jeśli chcesz włączyć się w działania na rzecz klimatu, poszukaj miejsca na zasadzenie Twojego drzewa, a następnie zarejestruj się w serwisie kampanii "Click a Tree". O ile znajdziesz się wśród pierwszych 5.000 uczestników akcji, Komisja Europejska prześle ci darmową sadzonkę Trzmieliny (o wysokości 15-20 cm) wraz z instrukcją, jak ją zasadzić.

Po otrzymaniu roślinki, zasadź ją w odpowiednio przygotowanym miejscu, zapoznając się wcześniej z zasadami sadzenia drzew. Następnie sfotografuj sadzonkę i umieść zdjęcie na stronie kampanii. Na wirtualnej mapie możesz zaznaczyć również miejsce, w którym zostało posadzone Twoje drzewo. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w atrakcyjnym obozie ekologicznym!

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie http://www.clickatree.europa.eu/pl/

źródło: ec.europa.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj