Rozpoczęły się prace związane z budową zbiornika retencyjnego w ulicy Kaliska – Witosa w Ostrowie Wielkopolskim.

Trwa realizacja zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji deszczowej i drenażu na nowo projektowanym odcinku ulicy Witosa w Ostrowie Wielkopolskim, (od ul. Nowa Krępa do ul. Kaliskiej) oraz budowy zbiornika retencyjnego przy ulicy Kaliskiej”.

W ramach przetargu powstanie m.in. kanał deszczowy z rur żelbetowych śr 1000 mm na odcinku 498 metrów, kanał deszczowy z rur żelbetowych śr 800 mm o długości 111 metrów, separator węglowodorów koalescencyjny. Zbiornik retencyjny będzie miał powierzchnię 2730 m2 i specjalnie wzmocnione ażurowe skarpy.

– Zbiornik retencyjny, który powstaje w okolicy ulic Kaliska/Witosa pozwoli przejąć i przetrzymać wody opadowe z tej okolicy. Najpierw trzeba jednak przebudować system kanalizacji, który odprowadza wody deszczowe – mówi Radosław Torzyński, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na inwestycję zabezpieczono w budżecie Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 877 tys. złotych. Zbiornik wraz drenażem terenu i budową kanalizacji deszczowej powstanie do końca listopada 2009 roku.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj