Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, czyli ogólnopolski rejestr źródeł ciepła, zgromadzi dane dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych oraz wspierać będzie realizację celu, jakim jest walka ze smogiem i ubóstwem energetycznym oraz poprawa efektywności energetycznej.
CEEB będzie ważnym narzędziem wspierającym likwidację źródeł niskiej emisji z sektora komunalno-bytowego, ale nie tylko. Docelowo ma także uwzględniać informacje m.in. na temat udzielonego wsparcia finansowego w zakresie termomodernizacji i wymiany kotłów.
Złożenie deklaracji do CEEB jest obowiązkiem powszechnym i dotyczy wszystkich źródeł ciepła, a nie tylko tych opartych na paliwie stałym. Za niedopełnienie obowiązku grożą wysokie kary finansowe.
Deklaracja będzie zawierać podstawowe dane dotyczące nieruchomości, tj. dane osobowe właściciela lub zarządcy, telefon, adres e-mail, dokładny adres budynku, a przede wszystkim liczbę i rodzaj źródeł ciepła, ich przeznaczenie i rodzaj stosowanego paliwa.
Deklarację można złożyć:
- w formie elektronicznej – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB, (konieczne jest posiadanie profilu zaufanego, e-dowodu lub podpisu kwalifikowanego);
- w formie papierowej – wypełniony dokument można będzie wysłać pocztą lub złożyć w urzędzie miasta.
Aby dowiedzieć się więcej na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
Komentarz #160488 dodany 2021-06-25 14:06:57
A kiedy będzie obowiązek podania PISurom rozmiaru gaci?