Prezes ZGOK w Olsztynie Mariusz Gawełda złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji w tym przedsiębiorstwie. Jego decyzja może być związana z restrukturyzacją, którą planował. Do zakładu weszło też ostatnio CBA.

– Zrezygnowałem z przyczyn osobistych – powiedział Gazecie Olsztyńskiej prezes Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie Mariusz Gawełda. Będzie on pełnił tę funkcję do końca 2017 r.

Nieoficjalnie wiadomo, że wraz z prezesem z firmy odeszło również kilka innych osób. Rezygnacja Gawełdy jest prawdopodobnie związana z restrukturyzacją, którą planował.

ZGOK w Olsztynie zajmuje się odpadami z 37 gmin w regionie. Ostatnia duża inwestycja przedsiębiorstwa – warta prawie 300 mln zł budowa zakładu unieszkodliwiania odpadów – odbiła się szerokim echem nie tylko w branży odpadowej.

W lipcu zakład odpadowy w Olsztynie znalazł się na celowniku funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi głównie o niejasności przy sprzedaży paliwa alternatywnego. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

ZUOK Olsztyn pod lupą CBA. Zakład produkował paliwo, ale go nie sprzedawał


Sprostowanie: pierwsza wersja tekstu opisywała Mariusza Gawełdę jako “byłego prezesa”. Będzie on jednak pełnił tę funkcję do końca 2017 r.

Czytaj więcej

Skomentuj