Po raz kolejny Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie przeprowadzi deratyzację w części parków, którymi się opiekuje. Akcja ma za zadanie ograniczyć populację szczurów, a tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez gryzonie.
W Warszawie jesienne kolory mozna zobaczyć nie tylko na drzewach, ale także na kwietnikach i wazach wzdłuż najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Warszawie. Krakowskie Przedmieście przyciąga złotymi i pąsowymi chryzantemami.
Wybudowany w 1898 r. według projektu Carla Lagera szalet miejski jest dzisiaj kompletnie zrujnowany. Od lat 90. obiekt był nieczynny, z czasem z metalowych części ograbili go złomiarze, a dach się zapadł. O jego odbudowę zabiegał m.in. miejski konserwator zabytków, który ze swojego budżetu dołoży Zarządowi Zieleni Miejskiej do renowacji budynku, która będzie kosztowała 870 tys. zł.
Sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, oczyszcza powietrze, chroni przed hałasem, podnosi wartość gruntów i nieruchomości, angażuje mieszkańców. Zalety zieleni miejskiej dostrzegamy przede wszystkim wtedy, gdy nam jej zabraknie, dlatego warto dbać o jej rozwój. W jaki sposób? W każdym mieście z uwzględnieniem innych, lokalnych wyzwań, ale we wszystkich – strategicznie i angażując mieszkańców. Fundacja Sendzimira podsumowała serię warsztatów planowania rozwoju miejskiej zieleni, w których wzięło udział kilkadziesiąt instytucji i organizacji z Krakowa, Łodzi i Poznania.
Pod koniec kwietnia przyszłego roku ma się zakończyć remont fontanny przy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Prace, które wyceniono na 2,5 mln zł, sfinansuje spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.