W ciągu trzech dni rozpoczętego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Warszawa zaprasza na chwile rozmów i odpoczynku w tymczasowych ogródkach na miejscach parkingowych w centrum miasta.

Opłacimy parkomat i zamiast parkować samochód – zaparkujemy park. Trochę trawy, kilka roślin w donicach , małe drzewko, leżak, ławka, parasol – zapraszają urzędnicy. 

Miejsce: dwa miejsca wzdłuż ul. Marszałkowskiej (róg Widok, Nowogrodzkiej lub Złotej), Czas: 17,18, 21 września w godzinach 9 – 18. Jak można się włączyć? Jeżeli ktoś ma wspaniały talent np. umie pięknie grać na flecie albo zaprezentować taniec brzucha, tu może się pokazać. Można też wziąć swoją domową roślinę doniczkową "na spacer" – zapowiadają urzędnicy magistratu.

Działania podejmowane przez miasto mają skłanić do refleksji nad projektowaniem i rozwojem centrów współczesnych metropolii, w których spotykają się różne potrzeby mieszkańców. Jak je godzić, jak projektować, jaki wpływ na własne otoczenie mogą mieć mieszkańcy? Park(ing) day to inicjatywa społeczna, która została wymyślona w San Francisco w 2005 roku i od tego czasu rozprzestrzenia się po świecie. Więcej o światowej inicjatywie: http://www.parkingday.org.

Organizatorem zielonych parkingów jest Biuro Ochrony Środowiska i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. 

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj