Po raz dziesiąty odbędzie się konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Zapraszani do niego są mieszkańcy Tarnowa, szkoły, przedszkola i inne instytucje.

Pierwszych 25 uczestników otrzyma książki „Ogród wokół domu – Elementy naturalne i zasady kompozycji”. To wydawnictwo, pełne porad zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych „ogrodników”.

W konkursie mogą również wziąć udział szkoły, przedszkola oraz inne instytucje z Tarnowa. Rywalizacja odbywać będzie się w czterech kategoriach: balkon, ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji itp.

Zgłoszenia można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT, ul. Nowa 4, w Referacie Ochrony Środowiska UMT, przy ul. Goldhammera 3 lub przekazywać drogą elektroniczną na adres w.srodowiska@umt.tarnow.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 014/68-82-865. Termin przyjmowania zgłoszeń mija dnia 30 czerwca 2009r.

Przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów komisja konkursowa dokona do końca sierpnia. Uroczyste zakończenie konkursu planowane jest w październiku. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz sponsorów.

źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj