1 / 6

Poprawia się komfort użytkowania stołecznego Parku Praskiego im. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego. Nie tylko rozpoczął się tutaj remont dwóch głównych alei, ale także pojawiła się nowoczesna, bezdotykowa toaleta.

Rozpoczął się remont dwóch głównych alei Parku Praskiego. Na początek naprawiana jest aleja  im. mjr. W. Łukasińskiego wraz ze Skwerem Księdza Niedzielaka. Następnie remontowana będzie aleja im. K. Lisieckiego „Dziadka”. Nawierzchnia dróg spacerowych będzie wyrównana, a zużyte płyty chodnikowe i obrzeża wymienione na nowe.

Modernizacja dotyczy w sumie 4,5 tys. m² powierzchni. Koszt remontu to ok. 685 tys. zł.  Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta prace realizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

–  Przy sprzyjających warunkach pogodowych remont potrwa do końca roku. – informuje Zofia Kłyk, podinspektor z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Jeszcze w listopadzie w Parku Praskim pojawiła się higieniczna, bezdotykowa toaleta publiczna. – Po wrzuceniu monety drzwi kabin otwierają się samodzielnie. Światło, działające na fotokomórkę, zapala się po przestąpieniu progu. Toaleta automatycznie myje i dezynfekuje się, co zapewnia wysoką higienę utrzymania. Wewnętrzne sensory ruchu umożliwiają bezdotykowe korzystanie z podajnika na mydło, umycie rąk oraz ich wysuszenie. Kabina wyposażona jest również w specjalnie wyprofilowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla niemowląt. – zaznacza Zofia Kłyk.

Dwie tego typu toalety stanęły również w wakacje na Polu Mokotowskim. Podobny obiekt, jednak nieco starszego typu, od lat funkcjonuje w parku Ujazdowskim.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Ekstra!
    Według mnie każda inwestycja w Praskie parki jest ważna w końcu są to miejsca które mają być dla wszystkich mieszkańców. Jesteśmy teraz o krok bliżej ku wszystkim naszym sąsiadom którzy mają toalety w parkach i jest to coś zupełnie zwyczajnego. Dlatego mam nadzieję że i u nas remonty pójdą sprawnie i szybko oraz obejmą wszystkie zielone miejsca w stolicy!

Skomentuj