Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Zmiany w warszawskim parku Praskim

Zmiany w warszawskim parku Praskim
jw
04.12.2015, o godz. 8:55
czas czytania: około 1 minuty
1

Poprawia się komfort użytkowania stołecznego Parku Praskiego im. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego. Nie tylko rozpoczął się tutaj remont dwóch głównych alei, ale także pojawiła się nowoczesna, bezdotykowa toaleta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Rozpoczął się remont dwóch głównych alei Parku Praskiego. Na początek naprawiana jest aleja  im. mjr. W. Łukasińskiego wraz ze Skwerem Księdza Niedzielaka. Następnie remontowana będzie aleja im. K. Lisieckiego „Dziadka”. Nawierzchnia dróg spacerowych będzie wyrównana, a zużyte płyty chodnikowe i obrzeża wymienione na nowe.

Modernizacja dotyczy w sumie 4,5 tys. m² powierzchni. Koszt remontu to ok. 685 tys. zł.  Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta prace realizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

–  Przy sprzyjających warunkach pogodowych remont potrwa do końca roku. – informuje Zofia Kłyk, podinspektor z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Jeszcze w listopadzie w Parku Praskim pojawiła się higieniczna, bezdotykowa toaleta publiczna. – Po wrzuceniu monety drzwi kabin otwierają się samodzielnie. Światło, działające na fotokomórkę, zapala się po przestąpieniu progu. Toaleta automatycznie myje i dezynfekuje się, co zapewnia wysoką higienę utrzymania. Wewnętrzne sensory ruchu umożliwiają bezdotykowe korzystanie z podajnika na mydło, umycie rąk oraz ich wysuszenie. Kabina wyposażona jest również w specjalnie wyprofilowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla niemowląt. – zaznacza Zofia Kłyk.

Dwie tego typu toalety stanęły również w wakacje na Polu Mokotowskim. Podobny obiekt, jednak nieco starszego typu, od lat funkcjonuje w parku Ujazdowskim.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


elwira87

Komentarz #2157 dodany 2016-01-27 23:46:56

Ekstra! Według mnie każda inwestycja w Praskie parki jest ważna w końcu są to miejsca które mają być dla wszystkich mieszkańców. Jesteśmy teraz o krok bliżej ku wszystkim naszym sąsiadom którzy mają toalety w parkach i jest to coś zupełnie zwyczajnego. Dlatego mam nadzieję że i u nas remonty pójdą sprawnie i szybko oraz obejmą wszystkie zielone miejsca w stolicy!

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024