Budowana przez spółkę Ekospot – Polska Biogazownia instalacja, której moc przerobowa ma wynieść aż 270 tys. ton odpadów na rok ma zacząć działać za niecały rok. Zobacz jak z lotu ptaka prezentuje się plac budowy.

Na początku marca na budowie wmurowano akt erekcyjny. Na filmie przygotowanym na zlecenie inwestora można zobaczyć jak wyglądał plac budowy wtedy, a jak wygląda teraz.

Opublikowane przez PortalKomunalny.pl w Piątek, 3 kwietnia 2015

W zakładzie połączony zostanie proces fermentacji odpadów z procesem ich spalania. Biogazownia w Kutnie będzie przygotowana do przetwarzania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych pochodzenia komunalnego i przemysłowego, niezależnie od zawartości zanieczyszczeń. Do ośrodka trafiać mają m.in. osady ściekowe z oczyszczalni, odpady z produkcji spożywczej oraz przeterminowane produkty z sieci handlowych, jak również frakcje organiczne oraz nadsitowe z sortowni odpadów komunalnych – czyli to, co trafiało dotąd na składowiska.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Biogazownia nigdy nie powstanie… To tylko wirtualny „projekt” Komarowskiego. 10 MLN złotych zgarnął z dotacji, jego firma ogłosiła upadłość a kasa „wyparowała”. Teraz my podatnicy za to zapłacimy

  2. właśnie minął rok – biogazownia już “powstała”, pomiędzy słupami i belkami żelbetowymi hula wiatr…
    kto nie wierzy, jego sprawa

Skomentuj