6 lutego w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”, podczas której ogłoszeni zostali Laureaci i Wyróżnieni X jubileuszowej Edycji Konkursu.

Ponadto nadano Przedłużenie Znaku podmiotom, które jako Laureaci poprzednich edycji wykazali kontynuację działań na rzecz ochrony środowiska. Po raz kolejny przyznano również Europejskie Nagrody Ekologiczne samorządom i przedsiębiorstwom, których działania spełniają wymagania formalno-prawne ustawodawstwa krajowego z zakresy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz spełniają standardy Unii Europejskiej z tego zakresu.

Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

    * Gmina Lubartów
    * Miasto Lublin
    * Gmina Raciechowice
    * Gmina Zdzieszowice
    * Gmina Lesko
    * Gmina Dopiewo
    * Gmina Połczyn Zdrój
    * Gmina Przechlewo

Przedłużenie znaku:

    * Urząd Miasta i Gminy Karlino
    * Urząd Gminy Grzegorzew
    * Urząd Gminy i Miasta w Warcie
    * Urząd Gminy Lesznowola
    * Urząd Gminy w Chodowie
    * Urząd Miasta Biłgoraj
    * Urząd Miasta Krosno
    * Urząd Miejski w Szczytnie
    * Urząd Gminy Gorlice
    * Urząd Gminy Kraśniczyn
    * Urząd Gminy w Żyrakowie
    * Urząd Gminy Warta Bolesławiecka

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Laureat:

    * Starostwo Powiatowe w Koninie

Przedłużenie znaku:

    * Starostwo Powiatowe w Tarnowie
    * Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Podkategoria: Polska Wolna Od Azbestu

Laureat:

    * Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny

Wyróżnienie:

    * Urząd Gminy Kartuzy
    * Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
    * Urząd Miasta Torunia
    * Urząd Gminy Borzęcin
    * Starostwo Powiatowe w Tarnowie
    * Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku

Laureaci:

    * Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o.
    * Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
    * Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
    * Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Przedłużenie znaku:

    * Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
    * ENERGA Operator S.A. Oddział w Kaliszu
    * Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o.
    * SANITEC Koło Sp. z o.o.
    * Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
    * Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie
    * Satellite – Thal Kalisz
    * Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

Podkategoria: Technologia Godna Polecenia

Laureat:

    * ENERGOBALTIC Sp. z o.o.

Przedłużenie znaku:

    * DOZUT-TAGOR Sp. z o.o. w Zabrzu
    * Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

    * Starostwo Powiatowe w Polkowicach
    * Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
    * Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu
    * Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
    * Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie
    * Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie
    * Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
    * Stowarzyszenie SOPEL
    * Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
    * Szkoła Podstawowa w Sarbicach

Wyróżnieni:

    * Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej
    * Zespół Szkół w Zalesiu
    * REBA Organizacja Odzysku SA
    * Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu
    * Przedszkole Miejskie im. M. Curie-Skłodowskiej w Karlinie
    * Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Myślenicach

Przedłużenie znaku:

    * Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole
    * Nadleśnictwo Grodzisk
    * Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu
    * Stowarzyszenie Na Rrzecz Rozwoju Wsi Gogolowice
    * Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej
    * Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie
    * Zespół Szkół w Dominikowicach
    * Zespół Szkół w Izabelinie
    * Modelowe Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku – Zielona Szkoła w Sendeniu
    * Nadleśnictwo Grodziec
    * Przedszkole Nr 318 "Zielony Zakątek" w Warszawie
    * Szkoła Podstawowa w Kątach
    * Toruńskie Stowarzyszenie Ekologicze "Tilia"
    * Wodociągi Słupsk
    * Zespół Szkół Przyrodniczych im. Macieja Rataja w Głogowie
    * Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

    * Beskid Sp. z o.o.
    * Katowicki Holding Węglowy S.A.
    * Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie Oddział w Sanoku
    * Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
    * Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta "EKO" Sp. J.
    * Toyota Motor Manufacturing Poland
    * Wodociągi Słupsk
    * Urząd Gminy Gniewino
    * Urząd Gminy Kazimierz Biskupi
    * Urząd Gminy Potok Górny
    * Urząd Gminy Sośno
    * Urząd Gminy w Strawczynie
    * Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie
    * Urząd Miejski w Grodzisku Wlkp.
    * Urząd Miejski w Sanoku
    * Urząd Miejski w Polanicy – Zdroju
    * Urząd Miasta Rzeszowa
    * Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku
    * Samorządowe Przedszkole w Winnicy
    * Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
    * Szkoła Podstawowa w Sierzchowie
    * Urząd Gminy Stare Miasto
    * Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 Gorzów Wielkopolski
    * Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie
    * Zespół Szkół w Bliznem
    * Stowarzyszenie Społeczne "Kreator" Zielona Góra
    * Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu

EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

    * AM Trans Progres Sp. z o.o.
    * Urząd Gminy Dębica
    * Starostwo Powiatowe w Kole
    * Urząd Miasta Legnica
    * Urząd Gminy Łękawica
    * Urząd Gminy Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj