Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Podkarpacie z dofinansowaniem na budowę zbiorników retencyjnych. Zostały jeszcze fundusze

Podkarpacie z dofinansowaniem na budowę zbiorników retencyjnych. Zostały jeszcze fundusze
jw
24.04.2024, o godz. 10:01
czas czytania: około 2 minut
0

8,4 mln zł dofinansowania otrzymało 16 gmin na Podkarpaciu na budowę zbiorników retencyjnych lub modernizację już tych istniejących. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. We wtorek w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie podpisano umowy na dofinansowanie tych inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie prowadzony był przez urząd marszałkowski pod koniec 2023 r. Merytorycznej ocenie poddanych zostało 25 projektów, z których ostatecznie pozytywną weryfikację przeszło 17 zadań z 16 gmin. Łączna kwota dofinansowania na wszystkie przedsięwzięcia to 8,4 mln zł. Dzięki temu wsparciu na Podkarpaciu powstaną otwarte zbiorniki do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych.

Pierwsze umowy podpisane

Wczoraj podpisano umowy z 16 gminami, które zrealizują w sumie 17 inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania, o jaką mogły się ubiegać gminy to 500 tys. zł.

Gmina Lubaczów otrzymała dofinansowanie na dwie inwestycje. Pieniądze otrzymały również gminy m.in. Harasiuki, Narol, Laszki, Nowa Sarzyna, Pruchnik, Tarnowiec, Jedlicze i Żyraków. 

Umowy z gminami, którym już zostało przyznane dofinansowanie na budowę zbiorników retencyjnych, podpisali: wicemarszałkowie: Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członkowie zarządu Anna Huk i Stanisław Kruczek.

Dostępne środki

Jak podkreślił wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch, to kolejne działania samorządu w obszarze zarządzania zasobami wodnymi.

– Nasze działania w tym zakresie mają przyczynić się do zwiększenia retencji na obszarach wiejskich, co pozwoli przeciwdziałać negatywnym skutkom suszy, z którymi coraz częściej boryka się również nasz region – podkreślił.
Samorząd województwa ma jeszcze do rozdysponowania na ten cel blisko 18 mln zł.Pilch apelował do zabranych przedstawicieli gmin, aby informowali innych włodarzy gmin o tym, że takie środki na ten cel są jeszcze do rozdania. – Naprawdę gorąco zachęcamy, żeby złożyć wnioski i uzyskać dofinansowanie – powiedział wicemarszałek.

Nabór wniosków na dofinansowanie kolejnych zadań z zakresu infrastruktury retencyjnej potrwa do końca kwietnia 2024 r.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024