Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznało 21 polskim gminom 1,3 mln zł rządowej dotacji na budowę plenerowych siłowni, stref relaksu i placów zabaw.

Dotację przyznało Ministerstwa Sportu i Turystyki, a środki trafią do tych gmin, które złożyły wnioski w programie Otwartych Stref Aktywności (OSA). W sumie trafi do nich 1,3 mln zł rządowej dotacji. Beneficjentami będzie 21 gmin należących do byłych województw kaliskiego i leszczyńskiego. Pieniądze mają byc przeznaczone na budowę plenerowych siłowni, stref relaksu i placów zabaw.

– Oprócz siłowni będą place zabaw, strefy relaksu i gier, a wszystko to w otoczeniu zieleni. Mają to być miejsca odpoczynku i integracji skierowane dla dzieci, młodzieży, ale także osób starszych. Jednym słowem są przeznaczone dla całej społeczności lokalnej – powiedział poseł PIS Jan Dziedziczak, który zabiegał o pozyskanie środków.

To druga edycja programu Otwartych Stref Aktywności. W ostatnich dwóch lat dofinansowanych zostało 2950 obiektów na terenie całego kraju. Na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło blisko 105 mln zł.

– Otwarte Strefy Aktywności są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie, a zainteresowanie programem wśród samorządów potwierdza, że dwa lata temu, kiedy program powstawał, była to trafna diagnoza – powiedział J. Dziedziczak.

Czytaj więcej

Skomentuj