Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

20 mln zł dla start-upów z Podkarpacia

20 mln zł dla start-upów z Podkarpacia
Barbara Krawczyk
03.10.2018, o godz. 12:46
czas czytania: około 2 minut
0

Kwota będzie przeznaczona na program wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw (start-upów) od momentu rejestracji do czasu stworzenia minimalnej wersji produktu. W projekcie weźmie udział 200 firm, z których minimum 120 osiągnie gotowość do wejścia na rynek.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Projekt „Platformy startowe start in Podkarpackie”, którego liderem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego otrzymał 20 mln zł dofinansowania z ramach programu Polska Wschodnia.

– Ufam, że Platforma będzie pełniła ważną funkcję na przedsiębiorczej mapie województwa, makroregionu i całego kraju – mówi Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

W ramach konkursu wybrano już 6 najlepszych projektów platform startowych, które w styczniu rozpoczną nabór innowacyjnych pomysłów biznesowych do objęcia kompleksową inkubacją.

– Projekt będzie wspierać innowacyjne firmy działające w branży lotniczej, motoryzacyjnej, informatycznej i budowlanej – tłumaczy wiceminister.

Preferowane będą pomysły osób, które nie ukończyły 35 roku życia. Powstające ekosystemy start-upowe mają stanowić wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości opartego na ścisłej współpracy, np. ośrodków innowacji, uczelni, przedsiębiorstw i środowiska inwestorskiego.

– Ich osobisty sukces będzie również stanowił o rosnącej sile gospodarki Podkarpacia i jego atrakcyjności jako miejsca do realizacji zawodowych i życiowych aspiracji – twierdzi Adam Hamryszczak.

Każdy start-up zakwalifikowany do udziału w projekcie będzie uczestniczył w indywidualnym programie inkubacji przygotowanym przez menedżera inkubacji. Podczas programu inkubacji start-upy będą mogły skorzystać ze stałej pomocy i opieki menedżera inkubacji, udostępnienia powierzchni biurowej odpowiedniej do potrzeb prowadzenia działalności w ramach prac nad rozwojem pomysłu biznesowego, udziału w warsztatach z zakresu wystąpień publicznych, obsługi prawnej, księgowej, podstawowego wsparcia marketingowego w zakresie opracowania elementów identyfikacji korporacyjnej.

– Wartością dla pomysłodawców będzie możliwość pracy pod okiem profesjonalistów z przemysłu, którzy zadeklarowali udostępnienie własnej infrastruktury technicznej, w tym m.in. dostęp do laboratoriów, gdzie można będzie dopracowywać produkt, np. weryfikować jego parametry – tłumaczy Barbara Kostyra, dyrektor Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego i opiekun całego projektu.

Projekt realizowany będzie w Jasionce, Rzeszowie i Mielcu. Partnerami operacyjnymi projektu są Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” oraz firma Hugetech. Wsparciem eksperckim projektu zajmie się Politechnika Rzeszowska i firma BLDG Venture.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smart city
css.php
Copyright © 2024