Mieszkańcy Wrocławia wybrali osiem inwestycji, które będą realizowane w ramach zielonego budżetu obywatelskiego. W kilku miejscach miasto ma się mocno zmienić – powstaną m.in. nowe parki, łąka miodna dla pszczół, a także zielone przystanki komunikacji miejskiej.

W tym roku oddano ok. 12 tys. głosów w ramach zielonego budżetu obywatelskiego Wrocławia. Inwestycje rozpocząć mają się w 2019 r. Przeznaczonych na nie zostanie 2,5 mln zł. Zrealizowane będą dwa duże projekty po 500 tys. zł i sześć mniejszych po 250 tys. zł każdy. Miasto postawi nacisk na więcej zieleni, a mniej infrastruktury. W przyszłym roku dla każdego z projektów przeprowadzone zostaną osobne konsultacje społeczne, które ustalą dokładny zakres prac. Rezultaty inwestycji powinny być widoczne natychmiast po ich zakończeniu.

– Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Widać, że mieszkańcy Wrocławia chcą więcej zieleni w mieście i temat ten cieszy się popularnością. Tym bardziej w przyszłości będziemy starali się jak najwięcej zajmować zielonymi projektami w mieście – powiedział wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Na Stabłowicach powstanie EKOpark, na Maślicach (wokół stawu) zostanie uporządkowany teren, natomiast rondo Reagana stać ma się zielona wyspą (montowane będą specjalistyczne panele obsadzone mchem). Kilka przystanków MPK zazieleni się  – konstrukcji zostaną obsadzone roślinami pnącymi. Na Psim Polu oraz przy ul. Świeradowskiej przybędzie nowych drzew, a pomiędzy ul. Hermanowską i Chociebuską powstanie hotel dla pszczół.

– Wybrane projekty różnią się od siebie, ale rozłożyły się w miarę równomiernie na mapie Wrocławia. Większość, bo aż sześć z ośmiu, jest zlokalizowanych poza ścisłym centrum – podsumowała wyniki głosowania Katarzyna Szymczak-Pomianowska, z-ca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Wyniki wrocławskiego głosowania znaleźć można tutaj. 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj