Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

400 tys. zł na wzmocnienie potencjału kontrolnego WIOŚ w Zielonej Górze

400 tys. zł na wzmocnienie potencjału kontrolnego WIOŚ w Zielonej Górze
08.05.2024, o godz. 14:06
czas czytania: około 2 minut
0

Spotkanie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dr inż. Anity Jakubaszek z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Mirosławem Glazem zaowocowało podpisaniem umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu dla zadań z zakresu monitoringu środowiska oraz przeprowadzenie szkoleń dla inspektorów WIOŚ w Zielonej Górze.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dzięki współpracy z WFOŚiGW w Zielonej Górze wyposażenie inspektoratu ma być zmodernizowane i dostosowane do zadań określonych w znowelizowanej ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska.

To powinno usprawnić kontrole podmiotów korzystających ze środowiska

Jak informuje WIOS, w planach jest zakup niskoemisyjnego samochodu specjalnego – mobilnego biura inspekcyjnego ze zdalnym dostępem do systemów informatycznych WIOŚ, możliwością generowania dokumentów kontrolnych na miejscu, przesyłu zgłoszeń do WIOŚ lub GIOŚ, zdalnym dostępem i przekazem danych do wybranych informatycznych systemów kontrolnych, umożliwiającego inspekcje w terenie, m.in. pojazdów transportujących odpady w ruchu krajowym, kontrole w podmiotach prowadzących produkcję rolną czy przechowywanie i stosowanie nawozów.

Kolejnym zakupem będzie przenośne źródło zasilania z panelem fotowoltaicznym pozwalające na wykorzystywanie sprzętu, w szczególności dronów, przez dłuższy czas w terenie, zwiększając obszar oględzin. Wsparcie WFOŚiGW umożliwi także wyposażenie Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej w pięć zestawów sprzętu mobilnego IT dla inspektorów w czasie prowadzenia kontroli wyjazdowych.

Przewidywany koszt całkowity i kwalifikowany brutto zadania pod nazwą: wzmocnienie potencjału kontrolnego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze wynosi 400.000,00 zł.


 

  • Kiedy organ kontroli może wszcząć kontrolę?
  • Jakie są uprawnienia organów kontrolnych, obowiązki kontrolowanych, etapy kontroli, działania kontrolne i pokontrolne? Czy i w jakich sytuacjach kontrolowanemu przysługuje sprzeciw od kontroli?
  • Jakie grożą sankcje w przypadku stwierdzenia naruszeń przepisów prawa i wynikających z nich obowiązków (sankcja karna a sankcja administracyjna; sankcje pieniężne i niepieniężne – co dalej?)

Miedzy innymi na te pytania odpowiemy podczas szkolenia online już 10 czerwca:

Wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku, delikty administracyjne i kontrole podmiotów korzystających ze środowiska

program i rejestracja na stronie:

kontrole.abrys.pl


 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024