Reklama

AD1A PZO 2026 [13.05-09.06.26]

Ogród biblijny powstał w Lidzbarku Warmińskim

Ogród biblijny powstał w Lidzbarku Warmińskim
dom/PAP
27.05.2018, o godz. 8:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Ogród pełen roślin i symboli, których obecność znajdziemy w Starym i Nowym Testamencie powstał w Lidzbarku Warmińskim. Miejscowa parafia uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ogrody biblijne, sprzyjające modlitwie lub medytacji, stają się coraz popularniejsze.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Ogród biblijny w lidzbarskiej parafii św. Andrzeja Boboli zajmuje około 900 m kw. Umieszczono w nim niewielkie konstrukcje architektoniczne nawiązujące do scen biblijnych i posadzono około tysiąca roślin kilkudziesięciu gatunków, których nazwy można odnaleźć w Piśmie Świętym.

Zdaniem proboszcza ks. Piotra Duksy, jest to nie tylko pierwszy taki obiekt w województwie warmińsko-mazurskim, ale też jedyny ogród biblijny na północ od Warszawy. Zgodnie z założeniem ma to być przestrzeń sprzyjająca modlitwie i medytacji, umożliwiająca zwiedzającym wypoczynek. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Pierwszy ogród biblijny powstał w Kalifornii w 1957 r. Pomysł znalazł naśladowców na całym świecie. W Polsce takie ogrody zaczęły powstawać od 2006 r, m.in w Proszowicach, Myczkowcach, Chorzowie, Muszynie i Puławach.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1b odpady budowlane [25.04-09.06.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2026