Z Markiem Kowalskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Czystości, rozmawia Agnieszka Dąbrowska


Jak ocenia Pan targi ISSA INTERCLEAN w Poznaniu? Czy widzi Pan możliwość nawiązania współpracy Stowarzyszenia Czystości z firmami komunalnymi?
Ocenić targi przed ich zakończeniem jest mi niezwykle trudno. W tej chwili wiemy, że są to największe targi w branży czystościowej, jakie odbyły się w Polsce. Roger Parrott – dyrektor ds. międzynarodowych ISSA stwierdził, że targi nasze są zdecydowanie większe od tych, które odbyły się wiosną w Budapeszcie, a są organizowane przy współudziale włoskich targów PULIRE. Odpowiedziałem, pół żartem, pół serio, że Budapeszt mnie już nie interesuje. W tej chwili patrzymy na Berlin, ponieważ marzymy o tym, aby być przynajmniej tak dużymi, jak targi berlińskie. A tak już na poważnie, to chcielibyśmy, aby targi ISSA INTERCLEAN, organizowane w naszym kraju, były drugie co do wielkości po targach amsterdamskich w Europie. Jest na to realna szansa, dlatego zupełnie poważnie o tym mówię. Dowiedziałem się przed chwilą, że Igefa, która jest największym dystrybutorem w branży czystościowej na rynku niemieckim, zrezygnowała z wystawiania się w Berlinie i jest zainteresowana wyłącznie Poznaniem. Wiemy, że JohnsonDiversey na następne targi przenosi wielkie stoisko, prawie 400 m², z Amsterdamu do Poznania. Są to już konkretne wyznaczniki sukcesu. Do tej pory duże firmy podchodziły do naszej wystawy nieufnie, np. Jo...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?