Analiza stanu sieci ciepłowniczych
Dzięki technice zdjęć termograficznych wykonywanych z powietrza można przeprowadzić całopowierzchniową ocenę sieci ciepłowniczych oraz zinwentaryzować i rozróżnić jej słabe punkty. Metoda ta może być podstawą do obszernej analizy stanu oraz do rentowniejszego planowania remontów i przeglądów.
Know-how w zakresie badań odległościowych dokonywanych z powietrza przy użyciu techniki podczerwieni firma Scandat z Berlina zdobywała podczas wieloletniej działalności w instytutach badań odległościowych i kosmicznych, w zakresie projektowania i tworzenia czujników do badań odległościowych.
Dzięki pracom badawczo-rozwojowym nad czujnikami oraz możliwościami ich zastosowania, ciągle powstają innowacje dla przedsiębiorstw zaopatrujących w media. Na tej bazie oferowane są usługi, które mogą znaleźć zastosowanie w kartowaniu termograficznym różnych sieci przesyłowych.
Ogólne zasady stosowania termografii
Przy pomocy kamery termowizyjnej, podczas rutynowych przeglądów dostępnych obszarów sieci ciepłowniczej, możliwe jest dokonanie tylko punktowej subiektywnej inspekcji optycznej. Łączny stan sieci ciepłowniczej można na tej podstawie ocenić tylko warunkowo. Natomiast dzięki dokonywanej drogą powietrzną analizie stanu całej sieci ciepłowniczej, przy pomocy czujników w technice podczerwieni, którą przeprowadza się w krótkim czasie pomiarowym i w identycznych, uprzednio zd...