Współpraca z operatorami kaucyjnymi nie zapowiada się owocnie
Instalacje komunalne stoją przed ważnym pytaniem: czy powinny podejmować współpracę z operatorami systemu kaucyjnego? Pojawia się ono w momencie, kiedy na horyzoncie rysuje się strata cennych surowców pod postacią butelek PET i puszek aluminiowych. Te niebawem przejdą ze strumienia komunalnego do kaucyjnego.
Od dłuższego czasu słyszymy, że system kaucyjny ma przynieść wiele korzyści mieszkańcom i środowisku. Że ma pomóc rozwiązać problem zaśmiecenia przestrzeni publicznej i zwiększyć poziom recyklingu opakowań po napojach. Jednak z perspektywy instalacji komunalnej nie wygląda to już tak różowo. Współpraca z operatorami systemu kaucyjnego niestety nie zapowiada się owocnie – ani logistycznie, ani ekonomicznie.