Lokator z problemami, o których wciąż nie chcemy słyszeć
Czy mieszkanie w centrum wielkiego miasta to luksus? Co powiedziałyby na ten temat drzewa, gdyby mogły mówić? Zapewne wybrałyby przedmieścia… Nie każdy człowiek odnajduje się w miejskim zgiełku – i to samo dotyczy drzew. Często sadzimy niewłaściwe gatunki w niewłaściwych miejscach, aby następnie źle się nimi opiekować. Jeżeli mamy szczęście, drzewa dożywają kilkudziesięciu lat.
Pnie drzew naznaczone są otarciami oraz uszkodzeniami po cięciach – ciągle nowymi. W końcu nadchodzi czas na eksmisję, ponieważ korzenie wypiętrzają chodnik, a owoce czy też liście sypią się pod nogi i na auta. Jak wiadomo, niezgrabione liście to bałagan, a żeby rozwiązać ten problem wystarczy pozbyć się winowajcy. Drzewa nie ma, nie ma liści, chodnik jest prosty – wszystko wydaje się uporządkowane. Ale czy na pewno? Czegoś jednak brakuje.