Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

J.Ozdoba w kontekście "afery odpadowej": R. Trzaskowski dziś otrzyma zaproszenie do ministerstwa. Będzie sztab kryzysowy?

J.Ozdoba w kontekście
MŁ/PAP
02.03.2023, o godz. 12:36
czas czytania: około 2 minut
1

- Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy ma obowiązek wytłumaczyć tę całą sytuację; dziś otrzyma zaproszenie do ministerstwa, gdzie pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej - poinformował wiceszef resortu klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jacek Ozdoba na czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że jest zaniepokojony obecnym stanem gospodarki odpadowej w Warszawie. Dodał, że “niewątpliwie jeżeli ta sytuacja się potwierdzi może mieć przełożenie na gospodarkę odpadową w całym kraju”. “Sytuacja dotyczy kilku procent odpadów, dotyczy wielu firm, które zawierają umowy, kontraktują się z m.st. Warszawą” – mówił Ozdoba.

– Powinien zostać powołany sztab kryzysowy ws. gospodarki odpadami w Warszawie po aresztowaniu sekretarza miasta Włodzimierza Karpińskiego, byłego szefa stołecznego MPO – ocenił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Kontrole gospodarowania odpadami

Podczas konferencji Ozdoba poinformował też, że “kontrole GIOŚ wykazały, że nie wszystkie podmioty, które odbierały odpady komunalne, posiadają wymagane zezwolenia. Trwa postępowanie.”

Zaproszenie dla Rafała Trzaskowskiego 

Wiceszef MKiŚ podkreślił, że sprawa dotyczy najwyższych urzędników związanych z gospodarką odpadową oraz w ratuszu, dlatego – jak mówił – na przyszły tydzień zaprosił na spotkanie w resorcie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.”Dzisiaj otrzyma zaproszenie, aby przyszedł do ministerstwa i wspólnie z inspekcją ochrony środowiska pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej” – powiedział.
“Pytanie jest takie, czy warszawiacy nie płacili za ten cały proceder korupcyjny, czy do warszawskich rachunków nie dopłacana była taka taksa Trzaskowskiego, czy w naszych rachunkach nie sponsorowano zorganizowanych grup przestępczych. To wszystko musi znaleźć odpowiedzi, ponieważ sytuacja jest bardzo poważna” – mówił.


W śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie został zatrzymany sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński. Usłyszał zarzuty przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany. Były minister nie przyznaje się do winy. Obrona zapowiedziała zażalenie na zastosowanie aresztu.

 

 


 

Ozdoba: Kto jest tutaj “capo di tutti capi”? [Konferencja w sprawie zatrzymania Włodzimierza Karpińskiego]


 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (1)


MAŁA RACJA

Komentarz #231052 dodany 2023-03-02 15:07:34

Obecny minister jest najbardziej winny!. Nalezy zakazać prowadzenia firm przez państwo, samorządy itp. zlikwidować rózne "in House" i inne korupcyjne przekręty. Najwieksze korupcje zawsze są w firmach "państwowych" Gospodarka odpadami powinna być pod nadzorem - to jasne, ale nie realizowana przez MPO.

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024