Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

IEO: Fotowoltaika w Polsce w 2023 roku kontynuowała dynamiczny rozwój

IEO: Fotowoltaika w Polsce w 2023 roku kontynuowała dynamiczny rozwój

13.06.2024
E. M.
0

Pomimo licznych wyzwań, takich jak odmowy przyłączania do sieci, curtailmenty, ograniczenia administracyjne oraz spadające ceny energii, fotowoltaika w Polsce w 2023 roku kontynuowała dynamiczny rozwój. Na koniec roku zainstalowana moc osiągnęła 17,08 GW, a na koniec I kwartału 2024 roku wzrosła do 17,73 GW.

Resort klimatu analizuje zgłoszenia. Które propozycje dt. systemu kaucyjnego przetrwają?

Resort klimatu analizuje zgłoszenia. Które propozycje dt. systemu kaucyjnego przetrwają?

13.06.2024
E. M.
0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że trwają prace nad analizą zgłoszonych uwag do projektu ustawy o systemie kaucyjnym. Konsultacje zakończyły się 31 maja 2024 r., a resort podejmuje decyzje o przyjęciu lub odrzuceniu poszczególnych propozycji. Celem nowelizacji jest zmniejszenie ilości zmieszanych odpadów komunalnych i zwiększenie poziomu recyklingu. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2025 r.

Na potrzebne instalacje odzysku energii poczekamy 10 lat

Na potrzebne instalacje odzysku energii poczekamy 10 lat

12.06.2024
Katarzyna Polerowicz-Kelma
0

Odpady i biomasa stanowią niewykorzystany potencjał, który można przekształcić w cenne paliwa. Konieczne jest znalezienie rozwiązań, które pozwolą na przetwarzanie odpadów w najbliższych 10 latach.

Zasady odprowadzania ścieków przemysłowych. Szkolenie prawne

Zasady odprowadzania ścieków przemysłowych. Szkolenie prawne

12.06.2024
R.G.
0

Rozwój i modernizacja przemysłu pociąga za sobą zmiany w relacjach z odbiorcami ścieków. W tej sytuacji specjalistom - przedstawicielom branży wodociągowo-kanalizacyjnej niezbędna jest wiedza z zakresu prawnego definiowania i klasyfikacji ścieków oraz zasad zgodnej z prawem obsługi procesu odbioru i oczyszczania ścieków. Dużą dawkę ugruntowanej wiedzy w powyższym zakresie dostarczy Szkolenie online pt.: Zasady odprowadzania ścieków przemysłowych, prawa i obowiązki dostawców ścieków przemysłowych, taryfikacja, które odbędzie się 28 czerwca br.

Reklama

ad1b odpady z kanalizacji webinar [01.07-14.07.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026