"Napoje w opakowaniach kaucyjnych na sklepowych półkach pojawią się stopniowo, zmianę zobaczymy dopiero po tygodniach lub miesiącach" - oceniła Anna Sapota z grupy Tomra. Dodała, że nie wszystkie sklepy będą miały obowiązek zbiórki opakowań w ramach systemu kaucyjnego.
Władze miasta Suwałki (Podlaskie) namawiają mieszkańców do segregacji odpadów komunalnych w ramach kampanii „Suwalczaki Segregują”. Nowym pomysłem jest segregacja odpadów kuchennych BIO w budynkach wielorodzinnych. Jest to kolejny element wdrażanego Planu Naprawczego Miasta Suwałk mającego na celu poprawienie wskaźników segregacji.
Od wtorku utrudnienia w ruchu przez Trójmiasto. Remontowana będzie Aleja Niepodległości - główna arteria łącząca Gdynię, Sopot i Gdańsk. Prace potrwają ok. 80 dni, a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2025 r.
Podczas 15. edycji konferencji "Paliwa z odpadów" w Zakopanem jednym z prelegentów był Marcin Joppek, ekspert branży gospodarki odpadami. W swoim wystąpieniu podkreślił on m.in. znaczenie debat branżowych i konieczność szerszego zaangażowania instytucji publicznych.
Spółka planuje zakup używanego taboru kolejowego i modernizację istniejących jednostek. Wspólnie z samorządami spółka zamierza ubiegać się o dofinansowanie z unijnego programu FEnIKS. O bieżącej sytuacji i wyzwaniach mówi prezes Krzysztof Pietrzykowski.











