W ciągu najbliższych dwóch lat system zarządzania wodami w Polsce czeka gruntowna reforma. Jak poinformował poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna” (DGP), planowane jest zdecentralizowanie zarządzania wodami, a część kompetencji ma przejąć nowo powołana instytucja – Krajowa Administracja Wodna.
Wszystkie prognozy wskazują, że znowu czeka nas gorące lato - powiedziała PAP klimatolog prof. Joanna Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zdaniem średnia temperatura zbliży się do tej z ubiegłego roku, która w skali globalnej została uznana za najwyższą w historii pomiarów meteorologicznych.
Dzięki środkom z budżetu państwa zostanie wysprzątane składowisko nielegalnych odpadów w rejonie ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu. To właśnie tam doszło do kilku głośnych pożarów na przestrzeni ostatnich lat. Miasto wyłoniło już wykonawcę, który posprząta teren. Umowa opiewa na kwotę 58,2 mln. złotych.
Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała mazowieckie samorządy pod kątem usuwania porzuconych samochodów. Z dziesięciu skontrolowanych negatywnie oceniony został jedynie Urząd Miejski w Piastowie, który nic nie zrobił w tej sprawie.
Władze Świdnicy wprowadzają podwyżki za wywóz odpadów. Od września nowa stawka wyniesie 42 złotych od osoby i będzie wyższa o 7 złotych w porównaniu do obecnej taryfy. Władze miasta tłumaczą podwyżkę rosnącymi kosztami utrzymania systemu gospodarowania odpadami.











