1 / 2

Białostockie bulwary na osiedlu Bacieczki będą rozbudowane. Teren zostanie zagospodarowany w ramach budżetu obywatelskiego. Na bulwarach, oprócz elementów małej architektury, pojawi się amfiteatr. Przetarg na przeprowadzenie prac został już ogłoszony.

Białystok szuka wykonawcy II i III etapu budowy bulwarów przy ul. Z. Herberta. W ramach inwestycji ma tam powstać otwarty amfiteatr oraz nowe ścieżki piesze i rowerowe, a także drewniane kładki. Teren zostanie odpowiednio oświetlony i wyposażony w elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci itp.

Amfiteatr, który powstanie na osiedlu Bacieczki, został zaprojektowany jako jeden z istotnych elementów zagospodarowania bulwarów. Będzie to otwarty, widowiskowy obiekt służący do organizowania w okresie letnim niewielkich, lokalnych imprez estradowych. Ich organizacja będzie wymagała jednak każdorazowo instalowania odpowiednich dekoracji, urządzeń oświetleniowych, nagłośnienia bądź ekranu filmowego. Na osi amfiteatru będzie znajdowała się zadaszona i obudowana z trzech stron reżyserka. Widownia ma pomieścić 319 widzów w siedmiu rzędach, a na scenie o powierzchni 71 m.kw. jednocześnie będzie mogło znaleźć się maksymalnie 50 osób.

– Miejsce to z pewnością uatrakcyjni tę część miasta, umożliwi integrację mieszkańców, będzie przyciągało całe rodziny. Dzięki tej inwestycji zrealizujemy potrzeby mieszkańców wyrażone w Budżecie Obywatelskim w 2017 i w 2018 r. – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Czytaj więcej

Skomentuj