1 / 3

Ursus zaprezentował prototyp pierwszego wyprodukowanego w Polsce elektrycznego samochodu dostawczego ELVI. Przetestował go prezydent Andrzej Duda.

Wyprodukowany w Polsce samochód elektryczny wyposażono w rewolucyjny system szybkiego doładowywania baterii w 15 min do 90%. Według danych producenta pełna bateria zapewni zasięg do 150 km. ELVI zaprojektowano w wersji trzyosobowej i to nie ulegnie zmianie. Tył pojazdu może być zamieniony w chłodnię, plandekę, kontener lub otwartą skrzynię. Całkowita masa pojazdu to 3,5 tony, ładowność wynosi 1100 kg. Maksymalna prędkość to 100 km/h.

Prototyp z napędem elektrycznym doskonale wpisuje się w rządowy plan elektromobilności. Czwarta rewolucja przemysłowa może być niepowtarzalną szansą dla Polski na zajęcie dogodnego miejsca na rynku motoryzacyjnym. Okazją na popularyzację polskiej myśli technologicznej jest nowatorska koncepcja dostawczego samochodu elektrycznego ELVI stworzonego przez Ursus. Jego wszechstronność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta rodzi nadzieję, że będziemy widywać go na ulicach równie często, co popularne światowe marki.

Samochód elektryczny testował prezydent RP Andrzej Duda, który usiadł na fotelu kierowcy. Spotkanie odbyło się podczas II Kongresu 590.

Czytaj więcej

Skomentuj