Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Anita Sowińska: Jeśli lewica wygra, sporo zmieni się w ochronie środowiska #wybieramsrodowisko

Anita Sowińska: Jeśli lewica wygra, sporo zmieni się w ochronie środowiska #wybieramsrodowisko
Bartłomiej Leśniewski
30.08.2023, o godz. 9:41
czas czytania: około 2 minut
0

-Bardzo duże zmiany w ochronie środowiska czekać nas będą, jeżeli lewica wygra najbliższe wybory i będzie tworzyć rząd – mówi Anita Sowińska, posłanka Nowej Lewicy. W pierwszej kolejności: będzie ROP i wsparcie rozwoju OZE.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Z posłanką rozmawialiśmy w ramach debaty #wybieramsrodowisko.

Energia

– Zależy nam i mocno postawimy na odblokowanie barier rozwojowych dotyczących energii odnawialnej. W naszym programie znaczące miejsce zajmują inwestycje w energetyczne linie przesyłowe, które w tej chwili stanowią jedną z najważniejszych barier w rozwoju OZE – mówi Anita Sowińska.

Zapowiada także rozwój spółdzielni energetycznych, które ułatwią miastom inwestowanie w OZE i gospodarowanie wytwarzaną przez siebie energią.

#wybieramsrodowisko

Rozmowa Anitą Sowińską, posłanką Nowej Lewicy

ROP

Anita Sowińska podkreśla, że ekonomia łączy się z ochroną środowiska w sposób nierozerwalny. – Wszystko musi być dokładnie policzone, a ostateczny rachunek będzie się zgadzać dopiero wtedy, gdy przedsiębiorcy zaczną płacić za wprowadzane do obrotu materiały w ramach rozszerzonej odpowiedzialności producenta – mówi i zapowiada, w razie zwycięstwa swojej formacji szybkie wprowadzenie ROP.

Odpady niebezpieczne

Nasza rozmówczyni obiecuje też rozwiązanie problemu związanego z odpadami niebezpiecznymi. – To jest potężny problem, dotyczący całej Polski, który musi zostać rozwiązany systemowo. Mogę obiecać, że będziemy dążyć do polepszenia egzekucji prawa w tym zakresie, do pomocy w uprzątnięciu miejsc już zagrożonych zanieczyszczeniem odpadami niebezpiecznymi i poprawy prawa obowiązującymi w tym zakresie – mówi posłanka.

Jednymi z najważniejszych postulatów lewicy są także odpolitycznienie systemu nadawania stanowisk w lasach państwowych oraz tworzenie nowych parków narodowych. – Dziś stanowią one 1 proc. powierzchni naszego kraju. Będziemy dążyć do tego, by było to 4 proc. – mówi Anita Sowińska.


#wybieramsrodowisko – bądź na bieżąco!

Redakcja „Przeglądu Komunalnego” i portalukomunalnego.pl wspólnie z organizacjami samorządowymi i branżowymi rozpoczęła projekt #wybieramśrodowisko.

W ramach tego projektu, przez najbliższe tygodnie, będziemy prezentowali zagadnienia, które powinny zostać zauważone przez kandydatów do parlamentu. Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi naszymi wideo publikacjami.

Więcej o projekcie #wybieramsrodowisko:


Chcemy, eko-logicznej Polski #wybieramsrodowisko

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Wybieram środowisko #wybieramsrodowisko
css.php
Copyright © 2024