Z powodu awarii wodociągowej, do której doszło w piątek przed południem w okolicy przystanku PST przy Al. Solidarności w Poznaniu, całkowicie wstrzymany został ruch tramwajowy. Według relacji mieszkańców i lokalnych mediów; woda płynie strumieniami; zalany jest m.in. przystanek i przejście podziemne.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem. Aquanet na swojej stronie poinformował, że awarii uległ rurociąg na os. Zwycięstwa.

Ruch tramwajowy wstrzymany

MPK Poznań Sp. z o.o. podało, że “z powodu uszkodzenia rury wodociągowej w rejonie węzła Al. Solidarności wstrzymany został całkowicie ruch tramwajowy na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Dworca Zachodniego do Os. Sobieskiego”.

Tramwaje linii 12 i 16 kursują objazdem do pętli Połabska, zaś tramwaje linii 14 i 15 kursują objazdem do pętli Piątkowska. Wzdłuż trasy PST do przystanku Armii Poznań uruchomione zostały także autobusy “za tramwaj”.

Według relacji lokalnych mediów i mieszkańców, którzy filmy “z płynącą rzeką” publikują m.in. w mediach społecznościowych; zalany został cały przystanek, przejście podziemne, a także samochody stojące na osiedlowym parkingu.

 

Czytaj więcej

Skomentuj