Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza najmłodszych mieszkańców regionu do obejrzenia spektaklu pt. „Bajka o Księciu i złym smogu”. Mali widzowie poznają historię księcia cierpiącego na dotkliwe przypadłości zdrowotne wynikające ze szkodliwego działania smogu.

Kolejni goście odwiedzający księcia będą próbowali pomóc zwalczyć intruza różnymi metodami, a przy okazji wzajemnie nauczyć się, jak wcielać w życie pozytywne zachowania i działania niwelujące smog.

W ten niebanalny sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kontynuuje ekologiczne działania edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych w regionie. Pomysł na spektakl teatralny dla dzieci – jako skuteczną formę edukacji – narodził się podczas warsztatów partycypacyjnych z mieszkańcami zorganizowanych w 2017 r. przez Urząd Marszałkowski w ramach akcji „Śląskie bez smogu!”.

Spektakl przygotowało Stowarzyszenie „Teatr Czwarta Scena” i Teatr „Gry i Ludzie”.

Przedstawienie skierowane jest do dzieci w wieku 6-9 lat, tzn. do najstarszej grupy przedszkolnej oraz uczniów klas I-II szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.
Spektakle będą prezentowane od 24 września w Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu, Bielsku-Białej, Rybniku.

Udział w spektaklu jest bezpłatny, a o zakwalifikowaniu się  decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator wydarzenia zapewnia dojazd na miejsce wystawiania spektaklu.

Czytaj więcej

Skomentuj