1 / 6

W Częstochowie, na placu Biegańskiego rozbłysły tegoroczne zimowe dekoracje. Ich charakter nawiązuje do klimatu bajkowych podróży.

Za świąteczny wystrój miasta i dobór ozdób odpowiada Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg. Dekoracje na placu Biegańskiego, jak co roku zostały wypożyczone – takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie różnorodności: za każdym razem świąteczny wystrój Częstochowy zaskakuje tematem przewodnim i innym charakterem.

Bajkowe podróże

W tym roku miejskie ozdoby nawiązują do bajkowych podróży. Jest zatem autobus z brodą, mikołajową czapką i górą prezentów na dachu oraz balon, który niemal jak u Juliusza Verne może nas zabrać w świąteczny lot. Na placu można też sprawdzić, co jest w środku prezentu i dużej czerwonej bombki. Wszystkie dekoracje 3D umożliwiają nie tylko oglądanie ich z zewnątrz, ale także wejście do środka.

Atrakcje na placu – dzięki pomocy sponsorów (Tel-Bruk. Telenga Radosław i Gramar sp. z o.o. z Lublińca) – uzupełnia jeszcze fotoramka, w której można zrobić sobie zdjęcie oraz… anielskie skrzydła, które zapewne nie pasują do każdego. Obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta.

W centralnym punkcie stanęła kilka dni temu okazała, żywa choinka. Drzewko, wskazane przez MZD, wycięła, przywiozła, postawiła i rozświetliła świątecznymi lampkami firma Materiały Budowlane  DOMBUD s.c.
Jak zwykle dekoracje uzupełnią elementy na latarniach, przewieszki i oświetlone drzewa wokół placu.
Kolejnym ważnym sponsorem jest firma Jawo sp. z o.o., która od wielu lat aktywnie uczestniczy w dekorowaniu miasta. Tradycyjnie zapewniła świąteczny klimat przy “Fontannie dziewczynka z gołębiami” w III Alei.

Logo miasta

Podświetlane logo Częstochowy, które miasto nabyło na własność, zostało tym razem ustawione na Starym Rynku.
Tradycyjnie całość uzupełniają girlandy zdobiące Aleję Najświętszej Maryi Panny oraz oświetlenie miejskiego Ratusza. W zimowym wystroju miasta nie mogło zabraknąć najważniejszego elementu, czyli choinki. W tym roku świąteczne drzewko – a właściwie drzewo, bo to kilkunastometrowy świerk – zostało wskazane przez mieszkańców, którzy zgłaszali do MZD iglaki, które z różnych przyczyn zostały przeznaczone do wycinki. Oprócz choinki w centralnym punkcie miasta, dzielnicę Raków zdobi również jedna na Placu Orląt Lwowskich.

Czytaj więcej

Skomentuj