– Dotychczasowy samochód liczył sobie ponad 20 lat – mówi Dariusz Gusta, prezes zarządu ZWKiUK w Świebodzinie. – Pojazd był wysłużony i mocno skorodowany. Zdarzało się więc mnóstwo awarii. Ostatecznie trzeba go było wycofać z eksploatacji i kupić nowy samochód. Dodam, że nowy pojazd spełnia wszelkie normy dotyczące emisji spalania, ma większą pojemność, więcej funkcji i elementów bezpieczeństwa. Pracownicy zyskali też większy komfort pracy.
Zakup podyktowany był również tym, że w ciągu roku dwukrotnie zwiększyła się liczba klientów, którzy zgłaszają się do ZWKiUK w Świebodzinie.
„Szambusia” z rysunkami Gracjana
Na tym jednak nie koniec, bo dzięki twórczej inwencji Gracjana Ratajczaka, wnuka pracownika wodociągów, nowy samochód dla ZWKiUK w Świebodzinie stał się bardzo kolorowy. Zdobi go bowiem rysunek zaprojektowany przez małego artystę. Specjalistycznemu pojazdowi nadano też wdzięczną nazwę: „Szambusia”.
Cieszy to burmistrza Świebodzina Tomasza Sielickiego, który dodaje, że Świebodzin jest najlepiej skanalizowany w gminie. Choć są tam niestety jeszcze obszary pozbawione dostępu do sieci. A największy obecnie problem stanowią trudności w pozyskiwaniu pieniędzy z zewnętrznych źródeł na niezbędne inwestycje.
Kolorowe świebodzińskie śmieciarki
– Wnuk jednego z naszych pracowników, Gracjan Ratajczak, stworzył ciekawy projekt, którego skutkiem jest nowy wygląd wozu – wyjaśnia prezes Dariusz Gusta. – My natomiast przenieśliśmy ten rysunek na samochód.
Zofia Popielecka, główny specjalista do spraw komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Świebodzinie, dodaje że od jakiegoś czasu w mieście można zauważyć kolorowe śmieciarki, o których wygląd, w podobny jaki wyżej sposób, zadbali inni najmłodsi mieszkańcy miasta.
Odbiór samochodu w przedszkolu
Oficjalne odebranie samochodu odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Świebodzinie. Nie zabrakło tam Gracjana Ratajczaka i jego dziadka – Adama.
Dodajmy, że „Szambusia” to wóz asenizacyjny, czyli specjalistyczny pojazd używany do zbierania i transportowania odpadów ciekłych, takich jak ścieki, zbiorniki szambowe czy gnojowica.
To także kluczowe narzędzie dla przedsiębiorstw sanitarnych i firm zajmujących się utrzymaniem kanalizacji.
Komentarze (0)